Отворена конференција eTwinning

Конференција eTwinning отворена је данас у хотелу Метропол у Београду. E-twinning портал намењен је особљу које ради у школама и предшколским установама и пружа мрежне алате помоћу којих наставници могу пронаћи партнере, започети пројекте, разменити идеје и примере добре праксе и започети заједнички рад.

Помоћник министра за информационо друштво Сава Савић у уводном обраћању рекао је да кључ развоја сваке државе треба да лежи у константном улагању у најмлађе нараштаје.

Савић је нагласио да Министарство спроводи бројне активности на пољу развоја е-образовања.

Отворена конференција eTwinning

„Успели смо да направимо темељ за унапређење примене ИКТ алата у образовању кроз реализацију програма „Дигитална школа” који је обухватио набавку рачунара, софтвера и друге неопходне опреме за 2910 основних школа у Србији. Циљ овог програма био је унапређење е-вештина најмлађих грађана Србије.“, рекао је помоћник министра.

Помоћник министра је упознао присутне са наградним конкурсом „Дигитални час” који Министарство организује за наставнике основних школа.

„Управо ових дана крају се приводи реализација овогодишњег конкурса „Дигитални час“, који је имао рекордан број од скоро 400 пријављених радова.“, рекао је Савић.

Отворена конференција eTwinning

Помоћник министра је истакао и да програм који тренутно Министарство реализује, а везан је за примену ИКТ-а у образовању је и бесплатна онлајн обука наставника у области информационих технологија. Обуке, по речима Саве Савића, имају за циљ да омогуће подизање компетентности наставника за реализацију наставног процеса уз употребу информационих технологија, у условима све значајнијег утицаја који информационо-комуникационе технологије имају на друштво.

„Овим обукама желимо да подстакнемо развој знања и вештина повезаних са ИКТ и јачање улоге ИКТ у систему образовања.“, нагласио је Савић.

Помоћник министра је истакао и да се залаже се да се овој теми посвети више простора, да се успостави већа сарадња, како између надлежних државних институција, тако и између заинтересованих организација и компанија и невладиног сектора.

eTwinning је покренут 2005. године, а од 2014. године је интегрисан у програм Ерасмус+, европски програм за образовање, обуку, младе и спорт.
Овај портал броји око 230 277 чланова и преко 5462 пројекта између две или више школа широм Европе.