Министарство трговине, туризма и телекомуникација на конференцији „Нове технологије у образовању“

Министарство трговине, туризма и телекомуникација покровитељ је и учесник дводневне конференције „Нове технологије у образовању“ која се у организацији Британског савета одржава у Белекспо центру на Новом Београду.

На свечаном отварању конференције државни секретар Татјана Матић говорила је о значају унапређења примене информационих технологија у образовању и истакла резултате које је Министарство трговине, туризма и телекомуникација постигло у овој области.

Министарство трговине, туризма и телекомуникација на конференцији „Нове технологије у образовању“

„Остваривање стратешког приоритета у развоју информационог друштва, Министарство трговине, туризма и телекомуникација спроводи кроз две кључне области: јачање ИКТ инфраструктуре образовног система и подизање ИТ компетенција наставника и ученика. У току је покретање програма повезивања свих основних и средњих школа у Републици Србији на Академску мрежу Србије, којим ће школе постати део европске и светске академске мреже. То подразумева да ће имати могућност коришћења међународних услуга електронске едукације, као и стабилан, безбедан, брз и бесплатан приступ интернету. Са друге стране, Министарство тренутно реализује акредитоване, онлајн бесплатне обуке за око 2300 наставника за примену ИКТ-у настави“, навела је госпођа Матић.

Конференцију је отворио министар просвете, науке и технолошког развоја др Срђан Вербић, а на свечаности је говорио и британски амбасадор у Србији Денис Киф. Министарство трговине, туризма и телекомуникација на конференцији је партнер са Министарством просвете, науке и технолошког развоја.

„Нове технологије у образовању“ највећи је догађај посвећен употреби информационо-комуникационих технологија на свим нивоима образовања у овом делу света. За учешће у овој манифестацији, чији програм чине сајам образовних технологија и конференција, пријавило се више од 5.000 учитеља, наставника, универзитетских професора, директора школа, родитеља, као и представника привредног и невладиног сектора из преко 20 земаља.